Pirmoji pagalba, nešiojantiems ortodontinius aparatus

Home / Pirmoji pagalba, nešiojantiems ortodontinius aparatus

Ortodontinis gydymas

pirmoji pagalba ortodontiniams aparatamsOrtodontinio gydymo metu pasitaiko, kad gydytojo  paskirtas aparatas sukelia daugiau nepatogumų, nei išties turėtų. Jei ortodontinė plokštelė ar breketai stipriai spaudžia ar trina dantenas, būtina kuo skubiau kreiptis į prižiūrintį gydytoją.

Ką daryti, jei breketų detalė atsiklijavo, lankelis braižo burnos ertmę ar susiduriama su kitais nepatogumais, o susisiekti su gydytoju-ortodontu neįmanoma – t. y., yra savaitgalis, šventė, esate išvykę ar specialistą lankote kitame mieste? Štai keletas patarimų, kaip pataisyti situaciją, kol galėsite užsirašyti artimiausiam vizitui pas gydytoją.

Pasitaiko atvejų, kad atsilaisvina breketo lankas, mat ortodontinio gydymo pradžioje jis būna minkštesnis nei vėlesnėse stadijose, ir iškritęs ima durti, kelti diskomfortą burnos gleivinėje.  Jei taip nutinka, galima pirmąją pagalbą sau suteikti kyšantį lankelį nukerpant paprastomis manikiūro žirklutėmis arba pabandyti įstatyti jį atgal, pasinaudojus paprastu pincetu.

Jei gleivinę braižo kažkuri breketo konstrukcija, situaciją gali pataisyti nedidelis ortodontinio vaško gabalėlis ar šiek tiek vatos. Ortodontinį vašką prieš tai reikia sušildyti rankose.

Nešiojantiems beligatūrinius breketus pasitaikanti problema – atsidariusios vieno iš breketo durelės.Tiesa, šią problemą išspręsti nėra labai sudėtinga – užtenka švelniai spustelėti ir jos užsidarys.

Nukritęs breketas – šiek tiek rimtesnė situacija. Jaudintis neverta, jei tokia nelaimė įvyksta ortodontinio gydymo pradžioje, mat dantų tiesinimas trunka pusę metų. Tiesiog išsaugokite nukritusį breketą iki kito susitikimo su savo gydytoju. Jei breketas nukrenta vėlesniame etape, pabandykite susisiekti su savo klinikos atstovu.

Sulūžus retencinei plokštelei neverta labai išsigąsti – apsilankykite pas ortodontą, kai tik galėsite. Tiesa, jei breketai buvo nuimti neseniai, būtina paskirti konsultaciją su gydančiu ortodonto kuo skubiau.

Sulaužius ortodontinę plokštelę, pačiam jos imtis taisyti neverta, Jums veikiausiai nepavyktų, o jei ir pavyktų, tai išderintas aparatas galėtų pakenkti gydymo eigai.  Todėl būtina, kaip įmanoma skubiau, kreiptis į specialistą.

Dėl nesudėtingų ortodontinio aparato gedimų šalinimo, jus mielai pakonsultuos gydantis ortodontas, patars, ką daryti ištikus nelaimei. Tačiau esant  rimtesnėms problemoms, nepatartina pačiam imtis taisyti plokštelės ar breketų. Prisiminkite, kad plokštelė, kai yra nenaudojama, privalo būti laikoma specialioje, jai skirtoje dėžutėje, na, o kad išsaugotumėte breketus, vertėtų vengti kieto maisto.

Manote, kad Jums reikalingas ortodontinis gydymas? Susisiekite: