Nenuimami ortodontiniai aparatai

Home / Ortodontinis gydymas breketais / Nenuimami ortodontiniai aparatai

Nenuimami ortodontiniai aparatai

breketai klaipedojeGana dažnai ortodontiniam gydymui naudojami nenuimami ortodontiniai aparatai. Tokių aparatų pagrindinis specifinis bruožas yra tas, kad jie tvirtinami prie danties paviršiaus ir negali būti išimti anksčiau gydymo laiko pabaigos. Šių prietaisų priežiūra yra sudėtingesnė dėl smulkių detalių ir siaurų tarpų  tarp dantų ir aprato.

Dažniausiai naudojami nenuimami ortodontiniai aparatai yra breketai. Breketai gali būti labai skirtingi – pradedant jų forma, medžiagomis, iš kurių yra pagaminti, baigiant specifinėmis ortodontinėmis savybėmis.

Standartiniai, dažniausiai naudojami yra metaliniai breketai. Jie vertinami dėl optimalaus kainos ir kokybės santykio. Be abejo, metalinių breketų rūšių yra daug ir skirtingų, tačiau estetine prasme jie atsilieka nuo kitų breketų.

Beligatūriniai breketai sukurti naudojant pažangesnę technologiją, todėl naudojant juos  gydymui  rečiau reikalinga šalinti dantis, apsilankymai pas ortodontą ne tokie dažni. Dėl specifinio vielos fiksacijos mechanizmo, lengviau palaikyti gerą burnos higieną.

Estetine prasme pranašesni nei metaliniai breketai yra keramikiniai aparatai. Tiesa, keramikiniai breketai yra tiek brangesni, tiek trapesni, juos nešiojant gali prailgti ortodontinis gydymas, juos nuimti yra sudėtingiau. Norintiems, kad ortodontinis aparatas būtų kuo mažiau matomas, galimas pasirinkimas – safyriniai breketai. Jie atspindi natūralią danties spalvą, todėl yra beveik nematomi, tačiau kaip ir nešiojant keramikinius breketus, gydymas gali užtrukti ilgiau, taip pat – jų kaina ypač aukšta.

Bene funkcionaliausias sprendimas – keramikiniai beligatūriniai breketai. Jie daug patogesni ir gražiau atrodo. Gydymui naudojant šiuos breketus reikia rečiau lankytis pas gydytoją-ortodontą, rečiau tenka šalinti dantis, koreguojant breketų padėtį fiksuojamas mažesnis dantų jautrumas.

Estesiškiausi rinkoje yra liežuviniai breketai. Jie tvirtinami vidinėje dantų pusėje, todėl yra tiesiog nematomi, tačiau tokio tipo breketus reikia gaminti individualiai. Tiesa, liežuviniai breketai turi nemažai trūkumų: dėl padėties dirginamas liežuvis, kurį laiką jaučiamas šveplavimas, sunku prižiūrėti dėl riboto matomumo. Taip pat, tokie breketai yra ženkliai brangesni nei kiti aparatai.

Breketų rūšių yra skirtingų, atitinkančių individualius poreikius, tačiau pravartu prisiminti, jog ne visais atvejais įmanoma pritaikyti norimą breketų tipą. Gydytojas- ortodontas parinks reikiamą aparatą, nustatęs žandikaulio sąkandžio būklę.

Manote, kad Jums reikalingas ortodontinis gydymas? Susisiekite: