Ortodontinis gydymas breketais

Home / Ortodontinis gydymas breketais

Ortodontinis gydymas

ortodontinis_gydymasOrtodontinis gydymas – tai visuma procedūrų,kurių metu koreguojama netaisyklinga dantų padėtis ir sąkandžio anomalijos. Ortodontinio gydymo metu naudojami nuimami, tokie kaip plokštelės bei funkciniai aparatai, bei nenuimami, tokie kaip breketai, ortodontiniai aparatai.

Gražią šypseną norisi turėti kiekvienam, tačiau verta prisiminti, kad kaip plačiai norėsime šypsotis lemia ne tik sveiki ir balti dantys. Labai svarbus ir taisyklingas dantų išsidėstymas. Būtent dėl netinkamo dantų išsidėstymo kreipiamės dėl ortodontinio gydymo.

Toks gydymas reikalingas esant taip vadinamam netaisyklingam sąkandžiui. Jis gali susiformuoti dar ankstyvoje vaikystėje, dėl įvairių žalingų įpročių arba gali būti ir įgimtas, kai yra nulemtas genetinių faktorių. Kai sąkandis netaisyklingas, kramtant dantys gauna ne vienodą apkrovą, dėl to atsiranda patologinis nusidėvėjimas, iškyla periodonto problemos, padidėja pavojus per anksti netekti dantų.

Kaip suprasti, kad sąkandis yra netaisyklingas? Pirmiausia, matyti, kad dantų lankai nėra lygūs. Įprastai viršutiniai dantys turėtų dengti apatinius ir kontaktuoti maksimaliai, tačiau, kai jie būna susigrūdę, žandikaulių padėtis vienas kito atžvilgiu yra netaisyklinga. Dantukai auga pasisukę, kreivi, palinkę, taip gadindami šypseną.

Tiesa, patys pastebėti savo ar savo vaikų sąkandžio problemas galime ne visada, tad patartina atlikti profilaktinę apžiūrą bei konsultuotis su specialistu. Netaisyklingai dantys išsidėstyti dėl įvairių priežasčių: per anksti iškritusių pieninių dantukų, dantų ir žandikaulio pločių neatitikimo, piršto, liežuvio, rašiklio, čiulpimo ar nagų kramtymo. Kreivus dantis ne taip paprasta gerai išvalyti – nešvarumai kaupiasi, atsiranda ėduonies pavojus, iškyla uždegimų grėsmė. Tad kuo anksčiau pradėsite rūpintis vaiko dantimis, tuo didesnė tikimybė išvengti sudėtingesnių problemų.  Pirmąjį vizitą pas gydytoją ortodontą verta planuoti sulaukus 7 metų. Profilaktinio pobūdžio konsultacijos metu įvertinama žandikaulio bei dantų būklė, tačiau pats gydymas pradedamas kiek vėliau.

Gera žinia, kad netaisyklingo sąkandžio problemos dažniausiai yra nesunkiai išsprendžiamos, paskirto ortodontinio aparato pagalba.

Šiuolaikinio ortodontinio gydymo metu dažniausiai naudojami metaliniai breketai. Gaminami iš ypač kokybiškų lydinių, jie skiriasi tiek patogumu, tiek ortodontinių vielų tvirtinimu taip pat forma.

Vienas naujausių ir vis labiau populiarėjančių sprendimų – beligatūriniai breketai (DAMON). Šios rūšies breketai pranašesni nei kitos breketų sistemos, dėl daugelio priežasčių: gydymas būna trumpesnis, rečiau tenka šalinti dantis, be to, jie patrauklesni estetine prasme. Tiesa, beligatūrinių breketų kaina kiek aukštesnė nei įprastų, metalinių.

Breketai – klijuojamas ortodontinis prietaisas, tad reikalauja išskirtinės priežiūros. Juos nešiojantiems patariama vengti kieto maisto. Vos pradėjus gydymą breketais, dažnai keletą dienų jaučiamas skausmas, tačiau jis praeina savaime. Skausmą malšinti patariama natūraliais metodais – skalaujant ramunėlių arbata arba silpnai sūdytu vandeniu. Nuėmus breketus gydymas nėra galutinai baigtas – būtina nešioti retencinius aparatus, kurie palaiko dantis naujoje, taisyklingoje padėtyje, kitaip sąkandis gali grįžti į prieš gydymą buvusią padėtį, tai yra, gali įvykti recidyvas.

Manote, kad Jums reikalingas ortodontinis gydymas? Susisiekite: