Ortodontinis gydymas kapomis

Home / Ortodontinis gydymas kapomis

 

Ortodontinis gydymas kapomis

Gydytojos odontologės – ortodontės Rūtos Skersienės klinikoje nuo šiol atliekamas ir ortodontinis gydymas kapomis.

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis yra modernus, vis labiau populiarėjantis ortodontinis gydymas. Tai puikus sprendimas bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau dažniau yra pasirenkamas suaugusiųjų, mat vienas svarbiausių gydymo faktorių – paciento atsakingumas ir motyvacija.

Šio gydymo populiarumą tarp pacientų daugeliu atvejų nulemia estetinės priežastys – kapos yra skaidrios, priglunda prie dantų paviršiaus, o neįgudusiai akiai yra beveik nepastebimos. Tačiau tai – ne vienintelis tokio gydymo privalumas.

  • Pasirinkus dantų tiesinimo kapas, nereikia keisti mitybos įpročių. Kadangi kas kartą, prieš valgant kapos yra išimamos, pacientas gali rinktis ir kietą maistą (kas gydant breketais yra nerekomenduojama).
  • Didesnis komfortas, nei renkantis kitus ortodontinius aparatus. Kapos priglunda prie dantų, o jų paviršius yra lygus, tad praėjus trumpam adaptaciniam periodui, pacientas jų beveik nejaučia, burnos gleivinė nėra traumuojama.
  • Geresnė dantų priežiūra. Taikant ortodontinį gydymą kapomis, paprasta išlaikyti gerą burnos higieną, be papildomų / specialių priemonių. Nuėmus kapas be vargo išsivalysite dantis šepetėliu, galėsite naudoti įprastą tarpdančių šepetėlį ir dantų siūlą, o baigus gydymą galėsite džiaugtis ne tik tiesiais, bet ir sveikais dantimis.
  • Galimi retesni apsilankymai gydytojo ortodonto kabinete. Jei atvejis nėra sudėtingas ir nėra reikalinga nuolatinė priežiūra, pacientas, gydytojo nurodytu intervalu, pats keičia kapas.

 

 

Dantų tiesinimas kapomis neabejotinai turi daugybę privalumų, tačiau prieš jį pasirenkant naudinga žinoti ir kitus aspektus.

  • Nors vis dažniau kalbama ir apie itin sudėtingų atvejų gydymą, svarbu suprasti – tiesinimas skaidriomis kapomis galimas ne visada. Konsultacijos metu, gydytojas odontologas – ortodontas įvertina paciento būklę individualiai ir rekomenduoja tinkamiausią gydymą.
  • Nešiojant skaidrias kapas, būtina prieš valgant ir geriant jas išsiimti. Nepaisydami šios rekomendacijos rizikuojate deformuoti ar net sulaužyti kapas. Spalvoti gėrimai taip pat nerekomenduojami, mat gali paveikti aparato skaidrumą.
  • Renkantis šį gydymą, svarbu atsakingai nešioti kapas pagal gydytojo rekomendacijas – dažniausiai ne trumpiau nei 22 valandas per parą. Nuo to, didele dalimi priklauso gydymo sėkmingumas.
  • Nors dažnai reklamuojant gydymą kapomis pabrėžiama, kad jis yra beskausmis, tai nėra visiška tiesa. Nors kapos yra gerokai patogesnės nei breketai, jaučiamas maudimas – ypač gydymo pradžioje / keičiant kapas, taip pat, galimas trumpalaikis diskomfortas išsiėmus aparatą po ilgesnio laikotarpio.

 

Manote, kad Jums reikalingas ortodontinis gydymas? Susisiekite: