Profesionali burnos higiena

Home / Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

profesionali burnos higienaProfesionali burnos higiena – tai procedūros, atliekamos siekiant pašalinti susidariusias minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas. Burnos ertmės higieninė būklė priklauso nuo žmogaus įpročių – minkštosios apnašos gana nesunkiai pašalinamos ir namų sąlygomis: dantų šepetėliu, skalavimo skysčio ir dantų siūlo pagalba. Tačiau, gerai neišvalant dantų, po 2-3 dienų minkštosios apnašos pradeda mineralizuotis ir pamažu virsta dantų akmenimis.

Apnašos – viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių atsiranda rimtesni susirgimai, tokie kaip ėduonis ar periodontitas, dantenų uždegimai. Apnašos kaupiasi ne tik ant dantų paviršiaus ir tarpuose, bet ir vadinamoje periodontologinėje kišenėje. Negydomas uždegimas pažeidžia kaulą supantį dantį, jis ima tirpti, dantenos leistis, o dantis netekęs atramos pasidaro paslankus. Dėl šių priežasčių iškyla pavojus netekti net visiškai sveikų dantų.

Būtent todėl, rekomenduojama profesionalią burnos higieną atlikti kas pusę metų, jei burnos higienos įpročiai prastesni – kas 3 ar 4 mėnesius. Procedūros metu ne tik šalinamos apnašos, bet ir poliruojami dantų paviršiai, parenkamos individualios higienos priemonės, konsultuojama, siekiant pagerinti asmeninius paciento burnos higienos įpročius. Ant nupoliruoto, lygaus danties paviršiau sunkiau prisitvirtina nešvarumai, mažiau kaupiasi apnašos, tampa lengviau išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas.

Profesionali burnos higiena atliekama keliais etapais: pirmiausia nuvalomos minkštosios apnašos, dantų akmenys pašalinami naudojant specialų ultragarsinį aparatą, dantys poliruojami naudojant profilaktinę pastą. Apnašos, kurios susidaro nuo kavos, rūkymo, kitų dažančių medžiagų, vadinamos pigmentinėmis ir taip pat šalinamos procedūros metu.

Iš karto po burnos ertmės higienos procedūros jaučiamas gaivumas, dantys atgauna natūralią spalvą, pašalinamos uždegimo sukeltos problemos.

Kurį laiką po burnos ertmės higienos procedūros įprastai padidėja dantų bei dantenų jautrumas, dantenos gali kraujuoti. Nerekomenduojama po procedūros gerti kavos ar arbatos (kito spalvoto gėrimo), valgyti ir rūkyti apie tris valandas. Sudirgimą patariama mažinti valant dantis specialia dantų pasta, skalaujant burnos ertmę šiltais tirpalais. Kaip prižiūrėti dantis po profesionalios higienos patars procedūrą atlikęs specialistas.

Pirmas ir bene svarbiausias faktorius nulemiantis dantų būklę yra tinkama priežiūra ir pavyzdinga burnos higiena, tačiau būtina profilaktiškai lankytis pas specialistą, kad problemos būtų nustatytos laiku ir kuo skubiau pašalintos.

Profesionalios burnos ertmės higienos procedūra atliekama gydytojos-ortodontės Rūtos Skersienės klinikoje, Klaipėdoje.

Manote, kad Jums reikalingas ortodontinis gydymas? Susisiekite: