Breketai: kaip su jais atsisveikinti?
Breketai: kaip su jais atsisveikinti?
Tie, kurie jau susidūrė su netaisyklingo sąkandžio gydymu breketais, turbūt atsakytų gana paprastai – kuo greičiau! Tiesa, kad ir kaip norisi nusimesti šį ortodontinį prietaisą, pravartu prisiminti, kad gydymas jį pašalinus dar toli gražu nebus baigtas. Tolimesnį procesą gydytojai – ortodontai vadina stabilizacija.
Ilgai „draugavus“ su neišimamu ortodontiniu prietaisu, gali pasirodyti sudėtinga išsiugdyti naujus įpročius – tolimesniam procesui reikalingą išimamą aparatą teks nešioti apie 16 valandų per parą. Vėliau, laikas trumpinamas, aparatas nešiojamas tik naktimis. Šis gydymo etapas keičiamas palaipsniui, tiksliai taip, kaip nurodė ortodontas. Dažniausiai išimamą aparatą reikia dėvėti apie pusę metų, iki kitos nustatytos konsultacijos ir jokiu būdu nekeisti grafiko, kol gydytojas – ortodontas neapžiūrės dantų būklės.
Retais atvejais galima naudoti ir vadinamąjį retencinį lanką, kuris yra nenuimamas. Tokio tipo lankas tvirtinamas vidinėje dantų pusėje. Retencinis lankas reikalauja ir papildomos priežiūros, žinoma, būtina jį kruopščiai valyti, o lūžus, klijuoti iš naujo.
Nors breketai nuimti ir naujojo aparato priežiūra, stabilizacijos metu, nėra tokia sudėtinga, svarbu neapleisti burnos higienos. Gydytojo paskirtą aparatą reikia valyti bei prižiūrėti: plauti po tekančiu vandeniu pavalgius (jei aparatas nėra išimamas valgant) ir du kartus per dieną valyti dantų pastos ir šepetėlio pagalba. Išėmus aparatą būtina laikyti tik jam skirtoje dėžutėje, kurioje bus apsaugotas nuo pavojaus sulūžti.
Nuėmus breketus ir neatliekant stabilizacijos, tiksliai nesilaikant gydytojo nurodymų, buvę dantų iškrypimai gali atsistatyti.
Norint turėti tiesius ir gražius dantis, svarbu suprasti, kad ortodontinio gydymo efektyvumas priklauso nuo daugelio faktorių. Kiekvieno paciento atvejis yra unikalus, todėl, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas, būtina tinkamai parinkti retencinį aparatą po breketų nuėmimo, pareigingai nešioti paskirtą prietaisą. Gydytojas turi reguliariai prižiūrėti paciento dantų būklę.