Dantų priežiūra

Home / Ortodontinis gydymas breketais / Dantų priežiūra

Ortodontinis gydymas: dantų priežiūra

kaip_priziuretiLabai svarbu prisiminti, kad burnos higiena, ortodontinio gydymo metu turi būti nepriekaištinga. Žinoma, ja rūpintis būtina visada, tačiau naudojant ortodontinius aparatus suprastėja sunkiai prieinamų ertmių pasiekiamumas, reikia prižiūrėti ir patį, prie dantų tvirtinamą aparatą.

Ortodontiniai aparatai gali būti išimami, kaip dantų plokštelės, arba neišimami, kaip breketai. Išimamus aparatus, rekomenduojama valyti bent jau du kartus per parą, o jei su jais ir valgote, po maisto būtina juos nuskalauti vandeniu. Kartais, kai išimamo ortodontinio aparato konstrukcijose lieka nešvarumų , ten esančios bakterijos sukelia nemalonų kvapą. Tokiu atveju patariama naudojamą aparatą kuriam laikui patalpinti dezinfekciniame skystyje.

Dažnai pacientų nuomonė susiformuoja gandų pagrindu, esą breketai kenkia dantims ir emaliui. Išties pakenkti gali tik netinkama burnos higiena, gydymo breketais metu. Kadangi šie ortodontiniai aparatai tvirtinami prie danties paviršiaus, valydami dantis  privalote būti ypač atsakingi ir kruopštūs. Rekomenduojama dantims, ant kurių paviršių yra breketai, valymo procedūrą atlikti šluojamaisiais judesiais pradedant ties dantenomis, kandamojo paviršiaus link. Dėl smulkių detalių, breketai turi būti valomi ir specialiais tarpdančių šepetėliais, kuriais privalu pašalinti nešvarumus kiekviename tarpe, esančiame po lanku ir tarp breketų. Kad išlaikyti kaip įmanoma mažesnę bakterijų veiksnumo tikimybę, galima naudoti skalavimo skysčius.

Nešiojantiems breketus taip pat patariama atsargiau rinktis maistą – pasistengti rečiau vartoti saldumynus, nes būtent dėl to iškyla dantų kariesio pavojus.

Vienas svarbiausių aspektų, ortodontinio gydymo metu yra gydytojo nurodymų paisymas. Dažnai gydymo eiga sutrikdoma, kai pacientas, nešiojantis išimamą ortodontinį aparatą, jį dėvi savo nuožiūra, neatsižvelgdamas į gydytojo nustatytas taisykles. Tokiais atvejais, kai aparatas nešiojamas ne paskirtą laiko kiekį, ne tik užsitęsia gydymo laikas, bet ir atsiranda rizika nesulaukti norimų rezultatų. Jokiu būdu negalima patiems bandyti reguliuoti aparato, nebent taip nurodė prižiūrintis ortodontas. Sulūžus aparatui ar iškilus kitoms problemoms (naujai sureguliuota plokštelė gali spausti ir nutrinti burnos audinius) būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją. Stenkitės nepraleisti sutarto vizito laiko!

Manote, kad Jums reikalingas ortodontinis gydymas? Susisiekite: